KONST / Litografier / Färglitografi 9513277
*
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 20:04:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 19:59:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Läs mer om Hugo Zuhr
nr 951 3277
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Färglitografi, Hugo Zuhr (1895-1971), Hamn, signerad, motivet: 46x51
Hugo Zuhr, svensk målare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige år 1900.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 19:59:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hugo Zuhr
Hugo Zuhr, svensk mÃ¥lare född i Tammela, Finland, 1895, död 1971. Zuhr flyttade till Sverige Ã¥r 1900.Läs mer om Hugo Zuhr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamn hugo zuhr litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49